X
ZİYARET KURALLARIMIZ

Uzbaş Tarım Ürünleri, bitki üretim ve satışı yapan özel bir işletmedir.

Profesyonel iş ortaklarımız ve proje sahibi randevulu müşterilerimiz haricinde çiftliğimize giriş ücrete tabidir.

Giriş Ücreti

Tam : 30 TL

Öğrenci : 20 TL

0-2 Yaş : Ücretsiz

Kişi başı yapılacak 100 TL ve üzeri alışverişten giriş ücreti düşülecektir.

Misafirlerimiz giriş yaparken görevli personele geliş sebebini bildirmesi ve HES kodunun gösterilmesi gerekmektedir.

Alan içerisindeki yönlendirme tabelaları sizleri görevli personelimize ulaştıracaktır.

Araçların park alanına koyulması gerekmektedir.

Alan içersinde görevli personel eşliğinde yaya olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Araç ile dolaşım yapılmamaktadır.

Belirlenen alanda kısa bilgilendirme turundan sonra satış alanındaki ürünlerimizi görüp, istediğiniz takdirde satın alabilirsiniz.

Yanınızda görevli personelimiz olmadan alan içerisinde dolaşmak tehlikeli ve yasaktır.

Uzbaş Tarım Ürünleri bitki üretim tesisi olması sebebiyle, alan içerisinde uzun süreli konaklama, cafe veya restaurant gibi hizmetlerimiz bulunmamaktadır.

Çiftliğimizde yaşayan diğer evcil hayvanlarımız olması sebebiyle, evcil hayvanlarınız ile geldiyseniz, personelimize bilgi veriniz ve evcil hayvanınızı araçtan indirmeyiniz.

Çiftlik içerisinde profesyonel çekim, drone çekimi kesinlikle yasaktır. Belirlenen kısımlarda ziyaretçilerimiz sadece cep telefonlarıyla fotoğraf çekimi yapabilirler.

Çevremizi lütfen temiz tutalım. Çöp kovaları dışında herhangi bir noktaya çöp, izmarit, pet şişe, maske vb doğaya zararlı atıkları atmayınız.

ZİYARET SAATLERİ

AÇILIŞ: 10:00

KAPANIŞ:18:00


Keyifli Günler Dileriz…

UZBAŞ AİLESİ

Haberler

DÜNYANIN BİTKİSİYLE BİR CENNET YARATTI

DÜNYANIN BİTKİSİYLE BİR CENNET YARATTI

En büyük tutkusunu kendine iş edindi. Dev bir botanik bahçesini andıran Urla'daki çiftliğinde yüzlerce türde bitki yetiştiriyor. İhracat bile yapıyor.
En büyük tutkusunu kendine iş edindi. Dev bir botanik bahçesini andıran Urla'daki çiftliğinde yüzlerce türde bitki yetiştiriyor. İhracat bile yapıyor.Yeşil sevgisi başkaİZMİRLİ Can Ortabaş yeşil tutkunu. Çiçekleri ve bitkileri çok seviyor. Tanınmış işadamı Urla'nın Kuşçular Köyü'nde bir cennet yarattı. İki bin dönüm araziye çiftlik kurdu, Uzbaş ismini verdi. Ortabaş, dünyanın dört bir köşesinden getirdiği ağaçları, bahçe bitkilerini ve rengârenk çiçekleri son teknolojiyi kullanarak yetiştiriyor.Koleksiyonuyla iddialıYANINDA 100'ün üzerinde işçi çalıştırıyor, ihracat bile gerçekleştiriyor. Ortabaş, hayatını bu işe adadığı anlatıyor, şunları söylüyor: "Şu an 200 binin üzerindeki 58 çeşit palmiyeyle Avrupa'nın sayılı koleksiyonlarından birine sahibim. Olanaklarım ve zengin bitki türlerimle sektörün gelişmesine katkı sağlıyorum."Yazar: Mustafa Oğuz, Milliyet Ege, 30 Mart 2006
MACROBONSAİ ZEYTİN AĞAÇLARI TÜRKİYE

MACROBONSAİ ZEYTİN AĞAÇLARI TÜRKİYE' DE

UZBAŞ’ TAN BİR İLK DAHA: UZBAŞ Türkiye’ de ilk macrobonsai zeytin ağaçlarını ithal etti ve peyzaj bitkileri pazarına sundu. Geçtiğimiz günlerde ithalatı tamamlan ve satışa girer girmez yoğun ilgi ile karşılanan macrobonsai zeytin (Olea europea) ağaçları Urla Kuşcular’ daki fidanlığımızda sergilenmekte.
UZBAŞ’ TAN BİR İLK DAHA: UZBAŞ Türkiye’ de ilk macrobonsai zeytin ağaçlarını ithal etti ve peyzaj bitkileri pazarına sundu. Geçtiğimiz günlerde ithalatı tamamlan ve satışa girer girmez yoğun ilgi ile karşılanan macrobonsai zeytin (Olea europea) ağaçları Urla Kuşcular’ daki fidanlığımızda sergilenmekte.

Muazzam gövdelerin hassasiyetle ve özel budama teknikleri kullanılarak şekillendirilmesi ile asırları estetikle günümüz bahçelerinin peyzajına taşımakta bu kadim bitkiler.

Ve bu nadide bitkileri yerinde görmek ve şahit oldukları milyarlarca yeryüzü hikayesine kulak vermeniz için bizler siz dostlarımızı fidanlığımıza davet ediyoruz. Gelin birlikte onlara gelecek nesillere aktaracakları yeni yüzler tanıtıp yeni hikayeler sunalım.