X
ZİYARET KURALLARIMIZ

Uzbaş Tarım Ürünleri, bitki üretim ve satışı yapan özel bir işletmedir.

Profesyonel iş ortaklarımız ve proje sahibi randevulu müşterilerimiz haricinde çiftliğimize giriş ücrete tabidir.

Giriş Ücreti

Tam : 30 TL

Öğrenci : 20 TL

0-2 Yaş : Ücretsiz

Kişi başı yapılacak 100 TL ve üzeri alışverişten giriş ücreti düşülecektir.

Misafirlerimiz giriş yaparken görevli personele geliş sebebini bildirmesi ve HES kodunun gösterilmesi gerekmektedir.

Alan içerisindeki yönlendirme tabelaları sizleri görevli personelimize ulaştıracaktır.

Araçların park alanına koyulması gerekmektedir.

Alan içersinde görevli personel eşliğinde yaya olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Araç ile dolaşım yapılmamaktadır.

Belirlenen alanda kısa bilgilendirme turundan sonra satış alanındaki ürünlerimizi görüp, istediğiniz takdirde satın alabilirsiniz.

Yanınızda görevli personelimiz olmadan alan içerisinde dolaşmak tehlikeli ve yasaktır.

Uzbaş Tarım Ürünleri bitki üretim tesisi olması sebebiyle, alan içerisinde uzun süreli konaklama, cafe veya restaurant gibi hizmetlerimiz bulunmamaktadır.

Çiftliğimizde yaşayan diğer evcil hayvanlarımız olması sebebiyle, evcil hayvanlarınız ile geldiyseniz, personelimize bilgi veriniz ve evcil hayvanınızı araçtan indirmeyiniz.

Çiftlik içerisinde profesyonel çekim, drone çekimi kesinlikle yasaktır. Belirlenen kısımlarda ziyaretçilerimiz sadece cep telefonlarıyla fotoğraf çekimi yapabilirler.

Çevremizi lütfen temiz tutalım. Çöp kovaları dışında herhangi bir noktaya çöp, izmarit, pet şişe, maske vb doğaya zararlı atıkları atmayınız.

ZİYARET SAATLERİ

AÇILIŞ: 10:00

KAPANIŞ:18:00


Keyifli Günler Dileriz…

UZBAŞ AİLESİ

Kurumsal

1996 yılında kurulan UZBAŞ Tarım Ürünleri Turizm Gıda Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Akdeniz Palmiyeleri, Tropikal ve Subtropikal Dış Mekân bitkileri yetiştiriciliği sektöründe her geçen gün büyüyen lider bir kuruluştur.

İzmir’in Urla ilçesindeki 2000 dönüm arazi üzerine kurulu olan çiftliğimiz; saksıda ve repikajda (toprakta) olmak üzere 52 seçkin türdeki 250.000 palmiye sayısı ve özel cinsler için 5.000 metrekarelik serası ile geniş üretim olanaklarına sahiptir.

Bitkilerin yetiştirilmesinde ve bakımında ileri teknolojiye sahip sistemler ve zirai ürünler kullanılarak modern koşullar sağlanan fidanlığımızda; palmiye türleri dışında çeşitli iklimlere uygun çalı, ağaçcık ve diğer ağaç türlerinin üretimi, ithalatı ve satışı yapılmaktadır. Bazı palmiye ve bitki türlerinin Anadolu’da üretilmesinin ilk defa denendiği çiftliğimiz, bir çok seçkin kuruluş ve firmaya hizmet vermektedir.

Misyonumuz
Etik ilkelerden asla ödün vermeden seçkin kadrosu ile bulunduğu sektörde gelişmeleri takip eden; hizmet verdiği müşteri ve çalışan memnuniyeti odaklı, uluslararası kalite standartlarında hizmet anlayışı ile sektörde öncü uygulamaları ile fark yaratmak; Yeşil Dünyaların Yaratılması' nda dünya markası olmak.

Vizyonumuz
Mükemmeliyet odaklı ve müşteri istekleri doğrultusunda mevcut ürün yelpazesine kaliteden ödün vermeden, yeni ürünler ekleyerek güvenilir bir hizmet yaklaşımının ortağı olmak.

Değerlerimiz
  • Dürüstlük
  • Liderlik
  • Takım Çalışması
  • Müşteri memnuniyeti, doğal yaşam memnuniyeti ve çalışan memnuniyeti
  • Mükemellik
Kalite Politikamız
Ulusal ve uluslararası standartları esas alarak; bu doğrultudaki yönetsel destekle, müşteri ve çalışan memnuniyeti odaklı, ölçme ve iyileştirme mekanizmalarını kullanarak, yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımların cesaretlendirilmesi, teknik ve davranışsal yetkinliklerin sürekli eğitimle gelişmesini destekleyerek yüksek kaliteli hizmet sunmak ve çalışanlar tarafından benimsenmesini sağlamak üzere kurulmuştur.

Doğaya Olan Sonsuz Tutku
İzmir’e 35 km mesafede yemyeşil Urla tepeleri arasında dört bir yanından esen deniz kokulu rüzgarların birbirine dolandığı saklı vadi, sonunda Uzbaş Çiftliği’nin doğumuna sebep oldu.

Yıl 1996. Tepelerdeki asırlık kızıl çamlarının gölgesi, onların doğup büyümelerini sessizce izleyen daha da yaşlı kadim zeytin ağaçlarının üzerine düşerken dünyanın dört bir yanından toplanan çeşit çeşit ağaç ve onlarca farklı tür palmiye uyum içinde Uzbaş Bitki Çiftliği’ne yavaş yavaş yerleşti.

Vadinin yeni sakinleri giderek geliştiler. Doğumlar doğumları izledi. Gelişen yeni nesil modern Türkiye’nin yeşil tutkusuna çözümler sunmaya başladı. Giderek büyüyen Uzbaş Bitki Ailesi artık ülke sınırlarını zorluyor ve özenle büyüttüğü evlatlarını yurtdışına uğurluyor.

Uluslar Arası İlişkiler
UZBAŞ, Enternasyonal Palmiye Birliği üyesidir. Bitki koleksiyonu dünyanın her kıtasından Ege ve Akdeniz iklimine uygun yurtdışı alımlarla oluşturulmaktadır. Yetişmiş ağaç, fidan, çelik ve benzeri ürünler İtalya, Hollanda, İspanya, İngiltere, Madagaskar, Fas, Fransa, Mısır, Arjantin, Avusturalya, Vietnam ve Japonya gibi dünyanın çeşitli ülkelerinden ithal edilmektedir.

Yurtdışında konuyla ilgili tüm fuarlar takip edilmekte ve bu fuarlarda seçilen nadide türler Türkiye’ye getirilmektedir. UZBAŞ şimdiden yabancı firmalar nezdinde çok iyi tanınan ve kabul gören bir Türk firması olmayı başarmıştır.

UZBAŞ'ın ana hedefi; ithal ederek Türkiye bitki örtüsüne kazandırılan bu yeni türleri başarılı bir üretim ile zaman içerisinde ihraç ederek yurda tekrar döviz kazandırmak ve yürüttüğü öncü çalışmalar ile bulunduğu sektöre artarak katkı sağlamaya devam etmektir.

Sera
5000 metrekare üzerine kurulu sera alanında anaç bitkilerden alınan 10 - 12 cm lik üç göze sahip çelikler, seramız köklendirme odasında (iklim odasında) 18 - 22 ˚C’de alttan ısıtmalı köklendirme tavalarında hormonlar yardımıyla köklendirilmektedir. Kökle indirme ortamı olarak cocopeat, kum, torf, perlit malzemeleri tek yada karışım halinde kullanılabildiği gibi jifi ve oasisde de direk köklendirilebilmektedir. Köklenen çelikler, çimlenen tohumlar proporsiyonuna uygun saksı boyu seçilerek saksılanmakta, sera içinde büyütme odasına aktarılmakta ve kök sarması sağlanmaktadır.

Bahar aylarında dış mekânda gölge ortama alınan ürünler, daha sonra direk güneş alan yere, teraslara çıkarılabilmektedir.

Bağcılık
Dağlık bir arazide yerleşik UZBAŞ çiftliğinde plantasyon hazırlık döneminde yapılan kazılarda binlerce yıllık asma kütüklerine ve antik bağ teraslarına rastlandı. Urla ve çevresinin antik çağlara dayanan bir şarap üretimi geçmişi olduğu bilinen bir gerçekti. Arazinin palmiye plantasyonu dışında kalan susuz tarıma uygun 300 dönümlük bölümünde şaraplık üzüm bağlarının tesisine karar verildi.

Bölgenin binlerce yıllık geçmişi göz önüne alınarak anaç ve klon seleksiyonu tamamlandı. Cabarnet Sauvignon, Shiraz, Merlot, Sangiovese, Nero d’Avola, Cataratto gibi uluslararası türlerin yanında Anadolu’nun en iyi şaraplık üzüm türlerinden olan Boğazkere ve Bornova Misketi dikimi yapılarak bölgede yok olan binlerce yıllık bu zengin geçmişi tekrar canlandırmaya yönelik çalışmalar başlatıldı.

Bu amaçla, Urla Şarapçılık A.Ş. çatısı altında bu bağlarda yetişecek kontrollü üzümlerden seçkin şaraplar üretecek bir butik fabrika kurulmuş olup, şarapların tanıtımına yönelik olarak da bir butik otel projesi hazırlanmıştır.